Światła nocy


Zadziwiające jak dowolne miejsce może się zmienić w nocy. Bez wielkiej kuli ognia świecącej wysoko na niebieskim firmamencie świat zyskuje na tajemniczości. Gdy dodamy dla równowagi nieco światła cała kompozycja stanie się nagle przejrzysta pełna wyjątkowego uroku, który doskonale nadaje się do wykorzystania jako dekoracja naścienna.

Fototapeta z panorama Nwego Yorku

Fototapeta z panorama Nwego Yorku

Światło cienie

Dokładnie, fototapety z motywami nocnymi dysponują bardzo wyraźnym trudnym do podrobienia stylem. Światło cienie są tutaj jeszcze ważniejsze niż gdziekolwiek indziej. Mimo iż zwykle barwy są przyćmione przez mroki każde źródło światła jest tutaj całkowicie inaczej postrzegane niż w przypadku pozostałych wzorów w przypadku których mamy tylko jeden element oświetlenia, jakim jest słońce. Pozwala to również na osiągnięcie całkowicie odmiennej palety barw.

Przykłady nocnych dzieł

Fototapeta z uliczką nocą

Fototapeta z uliczką nocą

Jednakże dość gołosłowia oto parę przykładów fototapet oraz obrazów o tematyce nocy. Prawdopodobnie najważniejszymi dziełami skrywającymi się w mroku będą miasta. Panoramy wielkich metropolii oraz uliczki zarówno tych nowoczesnych jak i starych i zabytkowych miejsc. Nowy York będzie dla nas podstawą jeśli chodzi o panoramiczne ujęcia rozświetlonych latarniami ulic. Nie bez powodu nazywają to miastem które nigdy nie śpi. Łuna bijąca od tych zabudowań jest widoczna aż po horyzont jeśli nie dalej. Taki wzór sprawi że sypialnia zyska światowy charakter. Kolorystyka zgra się z przeznaczeniem pomieszczenia pomagając nam osiągnąć odpowiedni dla snu stan umysłu. Wzory o podobnej tematyce można znaleźć pod adresem http://agatonstudio.pl/84-fototapeta-miasto-noca.

Jednakże jeśli chcemy osiągnąć coś bardziej naturalnego, a jednocześnie praktycznego, musimy zejść do poziomu ulic. Tak dokładnie fototapeta przedstawiająca uliczkę otoczoną zabytkowymi kamieniczkami będzie się nie tylko ładnie prezentować ale i pozwoli na wizualne powiększenie wnętrza dzięki zastosowaniu zbawiennego działania perspektywy. Oczywiście nie są to jedyne wzory jakich można spodziewać się w motywach nocnych