O łazience i fototapecie


Zadziwiające iż tak mało osób wie o tym że fototapety można również przyklejać na ściany łazienki. Pomieszczenie aż prosi się o wyraźną dekorację która nadałaby ostatniego szlifu wystrojowi wnętrza. Większość osób omija ten temat z powodu nieuzasadnionego lęku o bezpieczeństwo fototapety, jakoby wilgoć panująca w powietrzu miałaby przeszkadzać dekoracji trzymać się ściany. Ten lęk ma oczywiście swoje ziarno prawdy. Faktycznie tańsze fototapety papierowe nie znoszą najlepiej przebywania w takiej atmosferze. Nie oznacza to jednak że każda tapeta cierpi na taką przypadłość.

Fototapety do łazienki

Fototapety winylowe na fizelinie należą już do ozdób naściennych z górnej półki. Sama para wodna nie robi na nich wrażenia więc wręcz idealnie nadają się do naszego projektu. Dodatkowo przemawiają za nimi inne atuty. Fizelina jest materiałem pozwalającym na przyklejanie tapety w znacznie łatwiejszy niż dotychczas sposób, wystarczy do posmarowanej klejem ściany przyłożyć suchą fototapetę i docisnąć wypychając nadmiar kleju. Natomiast wierzchnia warstwa winylu jest najczęściej formowana na kształt dekoracyjnej faktury która znacznie zwiększa znaczenie całej ozdoby.

fototapeta z morzem

Fototapeta z morzem

Ciepłe naturalne fototapety

Zatem skoro już wiadomo że nie ma potrzeby obawiać się o bezpieczeństwo dekoracji naściennej warto zastanowić się nad wzorem jaki znajdzie się na jej powierzchni. Do ścian w łazience zdecydowanie pasują wzory o stonowanej zarówno tematyce jak i kolorystyce. Potrzebne są nam grafiki które nie tylko skutecznie wykończą wystrój wnętrza, ale i pomogą się nam zrelaksować. Bądź co bądź jest to miejsce w którym chcemy również odpocząć, zregenerować nieco swoje nerwy. W tym pomóc nam mogą wzory z naturą, kwiaty, pejzaże, parki i plaże oczywiście w ciepłych i kojących dla oka kolorach. Taka ozdoba naścienna będzie się doskonale sprawdzać w każdej łazience sprawiając że natychmiast poczujemy się w niej swobodniej. Podobne wzory znaleźć można na stronie http://agatonstudio.pl/74-fototapety-do-lazienki.

Fototapeta z wodospadem

Fototapeta z wodospadem

Orzeźwiające fototapety

Wszystkie motywy wodne będą pasować jak ulał dzięki wspólnej tematyce. Takie wzory z kolei przekażą nam mocną dawkę orzeźwienia. Doskonałe jeśli zależy man by łazienka była przede wszystkim funkcjonalna. Jeśli takie pozytywy do nas przemawiają warto rozejrzeć się za zdjęciami z wodospadami, rzekami i jeziorami.

Architektura również do łazienki

Poza naturą pewna część wzorów z architekturą może również posłużyć do wykończenia wystroju łazienki. Małe pomieszczenie oklejone fototapetą z zabytkową uliczką w klimatach Hiszpanii, z dobrze uwydatnioną perspektywą może zdziałać cuda wizualnie powiększając wnętrze. Zdecydowanie polecam motywy o nieco sielskiej kompozycji.