O kuchni i fototapecie


Fototapety do kuchni możemy podzielić na dwie grupy. Te które przyklejamy między blat a szafki oraz na ściany o bardziej kwadratowych proporcjach. Przyklejenie dekoracji na ścianę zwłaszcza w tym pierwszym przypadku ma ogromne znacznie dla wystroju całej kuchni. Ponad to kuchnia jest jednym z jedynych pomieszczeń w których możemy bez skrępowania wykorzystać wzory z motywami owoców, warzyw, czy innych form żywności.

Fototapeta do kuchni z kawą

Fototapeta do kuchni z kawą

Fototapeta między szafki

Zacznijmy od ściany między szafkami kuchennymi. Jest to przestrzeń która wręcz prosi się o jakieś kreatywne zagospodarowanie, które doda ostatni szlif do wystroju wnętrza. Niewielka podłużna przestrzeń doskonale nadaje się do wyeksponowania fototapety z dużą ilością szczegółów. Świetnym przykładem takiego wzoru może być panorama miasta. Wiele małych elementów oraz nowoczesny charakter będzie koronną ozdobą współczesnej kuchni, takie wzory znaleźć można na stronie http://agatonstudio.pl/73-do-kuchni. Warto spróbować dopasować kolorystycznie dekoracje by pasowała do pozostałych barw wnętrza, uzyskany w ten sposób efekt ma znacznie lepszy wpływ na końcowy wystrój wnętrza. Jeśli jednak zależy nam na jakiś bardziej tematyczny wygląd, powinniśmy sięgnąć do obrazów z motywami żywności. Jest to bardzo rozległa kategoria w której znajdziemy między innymi kawę we wszystkich stanach przetworzenia, owoce w całości, cząstkach i sokach, warzywa i wiele innych. Dzięki takim wzorom nasze możliwości dekoracyjne znacznie się zwiększają. Ważnym elementem fototapety w tym miejscu jest bardzo często wnęka na okap. Bardzo często wentylacja jest położona nieco wyżej niż linia szafek. Jest to powód dla którego wiele osób całkowicie rezygnuje z prób ozdobienia kuchni. Niepotrzebnie. Wiele firm zajmujących się fototapetami oferuje również wykonanie projektu dla naszych wymiarów uwzględniając w nich naszą wnękę.

Fototapeta do kuchni z winnicą

Fototapeta do kuchni z winnicą

Fototapeta na ścianę

Wykańczając wystrój kuchni nie można zapominać o pozostałych ścianach które mamy do swojej dyspozycji. Znacznie większe formaty pozwalają na osiągnięcie nieco innego efektu dekoracyjnego. Warto eksperymentować ze wszystkimi elementami dekoracji. Od rozmiaru i wzoru zaczynając, na położeniu i kolorze kończąc. Ważny elementem dekoracji do kuchni jest jej ochrona. W pomieszczeniu w którym przygotowuje się posiłki to normalne że ściany i szafki się brudzą. Z tego powodu warto pomyśleć o za laminowaniu dekoracji, czyli dodatkowej warstwie ochronnej która uodporni dekoracje na przecieranie, działanie wody i brudu.