Autobusy i tramwaje oraz taksówki


Autobusy i tramwaje

Czyli wzory o tematyce miejskiej ze szczególnym upodobaniem do wszelkiej zmotoryzowanej komunikacji jaka porusza się zwykle po ulicach miasta. Wydawać by się mogło że nie jest to raczej temat na artykuł a tym bardziej dekorację naścienną. Jednakże jest to karygodne wręcz niedocenienie potencjału jaki tkwi uśpiony w tej na pozór zwykłej i nieciekawej tematyce.

Fototapeta z taksówkami

Fototapeta z taksówkami

Owszem każdego dnia widujemy autobusy, tramwaje czy taksówki które mozolnie starają się przebić przez zatłoczone aorty miasta. Jednakże nikt nie mówi że musimy zdecydować się na przyozdabianie wnętrza za pomocą naszych typowych wehikułów. Na całym świecie możemy znaleźć motywację która pozwoli nam wykończyć wnętrze w pomysłowy i kreatywny sposób wykorzystując przy tym te elementy codziennego życia miasta. Ba te typowe pojazdy sprawią że wnętrze stanie się egzotyczne i prestiżowe.

Taxi

Kluczem do wykorzystania tej sztuczki jest skierowanie się do najcharakterystyczniejszych dzieł zagranicznych miast. Przykłady? Proszę bardzo. NY mega metropolia, jedna z największych i najlepiej rozwiniętych na całym świecie, po jej ulicach szusują dobrze wszystkim znane żółte taksówki. Są one tak nierozłącznym elementem krajobrazu miasta że każdy natychmiast rozpoznaje charakterystyczny żółty odcień na karoserii Forda Crown i łączy go z miastem wielkiego jabłka. Fototapeta z takim motywem sprawi że wnętrze natychmiast zyska wspaniały światowy charakter i klimatyczną atmosferę, doskonałą do ozdobienia każdego wnętrza. Wspaniałe fototapety z motywem żółtych taksówek można znaleźć na stronie http://agatonstudio.pl/18-fototapety-z-samochodami.

Autobusy

Kolejną propozycją niech będzie coś z zupełnie innego krańca świata. Londyńskie ulice pełne są czarnych taksówek o białej szachownicy przecinającej ich boki, jednakże nie jest to gwóźdź programu dla którego tu jesteśmy. Czerwień karoserii tych piętrusów jest widoczna już z daleka. Ich odkryte piętro stanowi doskonały punkt widokowy z którego podziwiać można cały Londyn, a wzory przedstawiające te pojazdy w pracy należą do ścisłej czołówki najpopularniejszych motywów służących do wykańczania wnętrz. Ciężka i nieco smutna atmosfera Londynu nie należy do najłatwiejszych tematów. Jednakże jeśli uda nam się wyeksponować jej dekoracyjne atuty zyskamy niepowtarzalną dekorację naścienną którą pozazdroszczą nam wszyscy goście.

Tramwaje

Fototapeta z tramwajem

Fototapeta z tramwajem

Ostatnią możliwością w tym artykule i jedną z wielu w ogóle są tramwaje. Dzisiejsze pojazdy szynowe o często futurystycznej konstrukcji nie pozostawiają zbyt wiele miejsca na spokojne i pozytywne rozkoszowanie się podróżą. Z tego powodu właśnie warto przyjrzeć się dziełom które stanowią nieraz ostatnie egzemplarze ze swego gatunku. Takim tramwajem może być „Jaś i Małgosia” wrocławskie duo, stanowi przepiękny przykład stylu jaki panował na salonach ponad wiek temu. Jednakże jeśli chcemy coś co będzie przypominać stylistyką starodawne czasy a jednocześnie wpasuje się w dzisiejsze realia musimy skoczyć daleko na sam kraniec europy do Barcelony. Na tamtejszych wzgórzach powstały tramwaje sunące pod górę wzdłuż malowniczych i bardzo kolorowych kamienic wśród których doskonale się odnajdują. Taki widok będzie doskonałą metodą na wykończenie wystroju salonu, sypialni jak i przedpokoju.